Реалниот живот Инспиративни приказни за успех - списание за успеси
Притиснете CTRL + D за обележување на оваа страница
Лого на списанието Успешни приказни
Лого на списанието Успешни приказни
Билтен
Сподели на Facebook
+

Списание за успеси

вистински животни приказни на инспиративни луѓе

Преку интервјуа со успешни луѓе, секој месец ви го откриваме вистинскиот живот инспиративни приказни за успех.

Што е заедничко помеѓу успешните луѓе и што ги стимулира да направат мали чекори кон целта? Откако ќе се постигне целта, дали тие продолжуваат во иста насока или почнуваат нешто сосема поинакво?

Ние, авторите на успешните приказни Маг, се во потрага по одговорите на овие прашања.

Приклучи се на оваа авантура и се претплатите на билтенот!

Уживајте во читањето!

модерен центар на заедницата

А модерен центар на заедницата како културен центар во градот

семејство на пингвини

Цицачите од Антарктикот

Истражувачки станици Антарктик

Истражувачки станици во Антарктикот: Бугарската база

Боречки вештини

Боречки вештини како начин на живот

Halfbike 3 - Новиот тип на урбани возила

Џозеф Кенди

Џозеф Кенеди - Дигиталниот номад

не поддржува нас на патреон

Поддржи ни на Патреон

владимир тенев робинство

Робин Худ да им помогне на Волстрит

Патувајќи низ Азија за два месеци како турист

слики михов

Банкар ден, уметник по ноќ: делата на Михов во Лондон и Лос Анџелес

повеќе мислења
испорака на квалитетни производи

Бугарија продавница - избор на квалитетни бугарски производи за испорака во странство

младите активни скокаат среќни луѓе

Кога си млад ...

Борис Георгиев

Повисоко и бесплатно образование во Данска

Како да се вработите во Лондон

Илустрација на Николас Оквел

Еден млад дизајнер влегува во светот на високата мода

Имајќи две професии - тренд или неопходност

Имајќи две професии - тренд или неопходност

Лондон око и река

Секој бизнис бара апсолутна посветеност

Фото календар - ајде да промовираме убавина

Швајцарска студентска Швајцарија

Работа за Google

Веселин Райчев

Вештачката интелигенција е само алатка во корист на луѓето

Уметност

Стартување

Спорт

музика

Слики

Лице

популарни Тагови


Facebook


Лого на списание
Afrikaans Albanian Amharic Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bengali Bosnian Catalan Cebuano Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Corsican Croatian Czech Danish Dutch English Esperanto Estonian Filipino Finnish French Frisian Galician Georgian German Greek Gujarati Haitian Creole Hausa Hawaiian Hebrew Hindi Hmong Hungarian Icelandic Igbo Indonesian Irish Italian Japanese Javanese Kannada Kazakh Khmer Korean Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Lao Latin Latvian Lithuanian Luxembourgish Macedonian Malagasy Malay Malayalam Maltese Maori Marathi Mongolian Myanmar (Burmese) Nepali Norwegian Pashto Persian Polish Portuguese Punjabi Romanian Russian Samoan Scottish Gaelic Serbian Sesotho Shona Sindhi Sinhala Slovak Slovenian Somali Spanish Sudanese Swahili Swedish Tajik Tamil Telugu Thai Turkish Ukrainian Urdu Uzbek Vietnamese Welsh Xhosa Yiddish Yoruba Zulu